موفقيت موفقيت .

موفقيت

بازيگرانِ نويسنده‌نما كتاب‌هايشان خوب مي‌فروشد چون چهره هستند/مخاطب امروز از كتب مذهبي استقبال مي‌كند

خبرگزاري ميزان- نويسنده كتاب «سپيدي يك رويا» گفت: متأسفانه يك جريان فيك «جعلي و تقلبي» اين روز‌ها رواج پيداكرده است كه برخي از بازيگران و يا كساني كه در حوزه نويسندگي هيچ‌گونه تجربه‌اي ندارند، به‌عبارت‌ديگر نه نويسنده هستند و نه شاعر اقدام به چاپ و انتشار كتاب و يا اشعاري مي‌كنند كه از چهارچوب‌هاي نويسندگي و قوانين خارج است.تاريخ انتشار: 09:38 - 10 شهريور 1398
- كد خبر: ۵۴۶۱۳۳
 
فاطمه سليماني نويسنده كتاب «سپيدي يك رويا» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگي خبرگزاري ميزان به شيوع جريان فيك «تقلبي» در روزگار سخت نويسندگان اشاره و گفت: متأسفانه يك جريان فيك «جعلي و تقلبي» اين روز‌ها رواج پيداكرده است كه برخي از بازيگران و يا كساني كه در حوزه نويسندگي هيچ‌گونه تجربه‌اي ندارند، به‌عبارت‌ديگر نه نويسنده هستند و نه شاعر اقدام به چاپ و انتشار كتاب و يا اشعاري مي‌كنند كه از چهارچوب‌هاي نويسندگي و قوانين خارج است.

اين نويسنده كتاب در همين راستا ادامه داد: اين نوع كار‌ها توسط برخي ناشران به چاپ مي‌رسد و در فضاي مجازي بازديد‌هاي بالايي را دارد و كتاب‌هاي آن‌ها به چاپ هشتم و يا بيشتر در عرض يك الي دو ماه مي‌رسد، اين بازخورد تنها به خاطر چهره بودن فرد به اصطلاح نويسنده است وگرنه محتواي توليدشده ارزش چنداني ازنظر استاندارد‌هاي نويسندگي ندارد. 

سليماني برخورد ناشران دولتي با نويسندگان را نامناسب دانست و ابراز كرد: وقتي يك نويسنده با تحقيق و چهارچوب و اسلوب صحيح نويسندگي كتابي را بعد از چند سال تلاش مستمر توليد براي انتشار آماده مي‌كند با برخورد‌هاي متفاوتي كه گاهي برازنده يك نويسنده نيست روبرو مي‌شود.

اين نويسنده ادامه داد: رفتار ناشران دولتي با نويسندگان در برخي مواقع بسيار ناپسند است به‌هرحال بايد در نظر گرفت كه نويسندگان قشر فرهيخته‌اي هستند و با تلاش خود سعي مي‌كنند تا مرز‌هاي فرهنگي و علمي را پيش برانند و برخورد‌هاي برخي ناشران دولتي زمينه ناراحتي و دلسردي اين نويسندگان را به دنبال دارد. برخورد‌هايي كه قطعاً در شأن نويسندگان نيست، از طرفي برخي نويسندگان نيز از پرداخت حق‌الزحمه‌هايشان در بلندمدت توسط ناشران مي‌گويند كه اين موضوع نيز دلسردكننده است.

آموزش نويسندگي

سليماني يكي ديگر از دغدغه نويسندگان واقعي را ديده نشدن آثار دانست و اظهار كرد: نويسندگان عموماً ديده نمي‌شوند و همين ديده نشدن باعث مي‌شود نتوانند مخاطب پيدا كننده، براي مثال من در حوزه آثار ديني و زندگي‌نامه‌ «ائمه معصومين (ع)» به نوشتن رمان مي‌پردازم، اما تعداد كساني كه با من برخورد مي‌كنند از من مي‌پرسند مگر رمان در خصوص زندگي «ائمه (ع)» هم وجود دارد، خواندن اين نوع كتاب‌ها و محتوا‌ها براي برخي مخاطبان جالب است، اما چون درست معرفي نمي‌شوند و تبليغي براي آنها نشده هنوز اذهان عمومي از توليد اين نوع محتوا‌ها بي‌اطلاع هستند.


اين نويسنده تبليغات در حوزه كتاب‌هاي توليدشده را نامناسب دانست و ابراز كرد: تبليغات براي كتاب به‌ عنوان يك كالاي فرهنگي بسيار كم است و ساير رسانه‌ها مانند رسانه‌ ملي نيز در اين زمينه كم‌كاري كرده‌اند، آن‌ها حاضر هستند بازيگران تلويزيون و سينما را به برنامه‌هاي خود دعوت كنند و از آنان تقدير كنند، اما حاضر نيستند كه از نويسندگان براي معرفي كارهايشان دعوت كنند و از آنان تقدير كنند، البته نه اينكه به هيچ عنوان نبوده باشد اما بسيار كم بوده است.

سليماني خاطرنشان كرد: درآمد‌هاي كم نويسندگان اين قشر فرهيخته را مجبور به فعاليت در حوزه‌هاي ديگر به‌جز نويسندگي مي‌كند لذا بسيار ديده مي‌شود نويسندگان مشاغل ديگري در كنار كار نويسندگي دارند و اين امر در كارشان تأثير منفي دارد. 

منبع : ميزان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۰۴:۰۷ توسط:محمدرضا تيموري موضوع: نظرات (0)

عدم موفقيت استفاده از برف مصنوعي براي خنك كردن هوا در توكيو

كميته برگزاري بازي‌هاي المپيك براي كاهش دما در رقابت‌هاي آزمايشي قايقراني از ماشين برف‌ساز استفاده كرد كه البته اين طرح موفقيت‌آميز نبود.


به گزارش خبرگزاري فارس، در جريان برگزاري مسابقات آزمايشي قايقراني در توكيو براي مقابله با افزايش دما برف مصنوعي به روي تماشاگران پاشيده شد.

ماشين برف‌ساز در ورزشگاه Sea Forest Waterway تلاش كردند با برف و تراشيده‌هاي يخ دماي هوا را كاهش دهند. براساس گزارشات منتشر شده حدود 300 كيلوگرم برف مصنوعي به روي داوطلبان حاضر در ورزشگاه پاشيده شد.

تاكا اوكامورا مدير اجرايي كميته برگزاري بازي‌هاي 2020 در اين باره به رويترز گفت: اين كار به منظور كاهش دما نيست بلكه اميدواريم هواداران احساس خنكي داشته باشند.

 خلاصه رمان شازده كوچولو 

براي نخستين بار بود كه از اين طرح در مسابقات آزمايشي المپيك استفاده مي‌شد و مسئولان برگزاري بازي‌ها به دنبال اين هستند كه ببينند آيا اين طرح را مي‌توانند در بازي‌هاي المپيك و پارالمپيك پياده كنند يا خير؟

طبق گزارش‌هاي رسيده نخستين آزمايش موفقيت آميز نبود چرا كه گفته مي‌شود يخ درشت است و بارش برف هم باعث شده شرايط مكان لغزنده باشد.

منبع : خبرگزاري فارس


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۱:۵۲ توسط:محمدرضا تيموري موضوع: نظرات (0)

دانشگاه فردوسي مشهد مركز پيشرو در همكاري با صنعت است

مشهد- ايرنا- معاون آموزشي و پژوهشي دانشگاه فردوسي مشهد گفت: اين دانشگاه اولين مركز دانشگاهي كشور است كه فضاي دانشگاهي را در اختيار صنعتگران گذاشت و در همكاري با صنعت جزو دانشگاه هاي پيشرو كشور مي باشد.

احمدرضا بهرامي عصر چهارشنبه در نشست هم انديشي شركت ها و واحدهاي فناور مستقر در دانشگاه فردوسي و پارك علم و فناوري خراسان رضوي افزود: اكنون دوره بسيار حساسي است و در اين دوره همكاري صنعت با دانشگاه بيش از گذشته ضرورت دارد. 
وي اظهار داشت: در اين شرايط براي اثبات توانمندي بخش صنعت در كشور و خودكفايي در اين زمينه تنها راه حل توسعه از كانال علم و فناوري است. 

آموزش نويسندگي
وي گفت: توسعه يك فعاليت حرفه اي است و فقط مراكز علمي مي توانند اين مهم را با همكاري بخش خصوصي محقق سازند و مثلث حاكميت، مراكز علمي و بخش خصوصي مدل موفق توسعه است كه بدون آن امكان توسعه براي كشور وجود ندارد. 
معاون پژوهشي و آموزشي دانشگاه فردوسي مشهد افزود: اين دانشگاه بنيان فعاليت خود را بر مبناي صنايع هايتك بنا نهاده و بر اين مبنا حلقه هاي مربوطه را در كنار هم چيده است كه اين حلقه ها شامل زيرساخت، آيين نامه ها و منابع پشتيباني است. 
وي اظهار داشت: براي نخستين بار در دانشگاه فردوسي مشهد كار فناوري از پژوهش جدا شده و براي آن اعتبار و برنامه جداگانه در نظر گرفته شده است. 
وي با تاكيد بر ضرورت تشكيل كنسرسيوم بين شركت ها و واحدهاي فناور همسو گفت: اگر با ابزار كنسرسيومي پيش برويم موفقيت در اين بخش بيشتر خواهد بود. 
هم اكنون 300 شركت دانش بنيان و واحد فناور در مشهد فعاليت دارد. 

منبع : ايرنا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۰:۳۰ توسط:محمدرضا تيموري موضوع: نظرات (0)