موفقیت موفقیت .

موفقیت

دانشگاه فردوسی مشهد مرکز پیشرو در همکاری با صنعت است

مشهد- ایرنا- معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: این دانشگاه اولین مرکز دانشگاهی کشور است که فضای دانشگاهی را در اختیار صنعتگران گذاشت و در همکاری با صنعت جزو دانشگاه های پیشرو کشور می باشد.

احمدرضا بهرامی عصر چهارشنبه در نشست هم اندیشی شرکت ها و واحدهای فناور مستقر در دانشگاه فردوسی و پارک علم و فناوری خراسان رضوی افزود: اکنون دوره بسیار حساسی است و در این دوره همکاری صنعت با دانشگاه بیش از گذشته ضرورت دارد. 
وی اظهار داشت: در این شرایط برای اثبات توانمندی بخش صنعت در کشور و خودکفایی در این زمینه تنها راه حل توسعه از کانال علم و فناوری است. 

آموزش نویسندگی
وی گفت: توسعه یک فعالیت حرفه ای است و فقط مراکز علمی می توانند این مهم را با همکاری بخش خصوصی محقق سازند و مثلث حاکمیت، مراکز علمی و بخش خصوصی مدل موفق توسعه است که بدون آن امکان توسعه برای کشور وجود ندارد. 
معاون پژوهشی و آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد افزود: این دانشگاه بنیان فعالیت خود را بر مبنای صنایع هایتک بنا نهاده و بر این مبنا حلقه های مربوطه را در کنار هم چیده است که این حلقه ها شامل زیرساخت، آیین نامه ها و منابع پشتیبانی است. 
وی اظهار داشت: برای نخستین بار در دانشگاه فردوسی مشهد کار فناوری از پژوهش جدا شده و برای آن اعتبار و برنامه جداگانه در نظر گرفته شده است. 
وی با تاکید بر ضرورت تشکیل کنسرسیوم بین شرکت ها و واحدهای فناور همسو گفت: اگر با ابزار کنسرسیومی پیش برویم موفقیت در این بخش بیشتر خواهد بود. 
هم اکنون 300 شرکت دانش بنیان و واحد فناور در مشهد فعالیت دارد. 

منبع : ایرنا


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۰:۳۰ توسط:محمدرضا تیموری موضوع: نظرات (0)